Trening mentalny, jak wygląda? Na czym polega praca z psychologiem sportu

Zajęcia trwają około 60 minut. Spotykamy się zwykle raz na tydzień, dwa tygodnie. Częstotliwość sesji dobieramy do potrzeb zawodnika. 

Są to typowo warsztatowa praca, dlatego to Twoje zaangażowanie i chęci są kluczowe. 

Ostrzegam – czasem po zajęciach zawodnicy mówią  – o matko jestem wymemłany i zmęczony jak po meczu ! 

Bo chodzi o to, aby z naszych ćwiczeń i rozmów brała się  Twoja większa świadomość sportowa. A to wymaga wysiłku.

 

Z czego korzystamy ? Czego możesz spodziewać się na zajęciach.

Rozmowa

Oczywiście pytania otwarte, rozmowa to podstawa naszych spotkań. Dużo pytam i dużo też słucham. Po to, żeby zawodnik odkrywał to co mu pomaga i to co przeszkadza osiągać maksimum swoich możliwości. 

Ćwiczenia na kartkach

Dużo piszemy, rysujemy. Wykorzystujemy gotowe moje ćwiczenia albo robimy po prostu notatki. Z reguły zachęcam aby mieć oddzielny notes czy coś w czym będziesz robić podsumowania naszych spotkań, żeby nie umknęły najważniejsze myśli. 

Analiza meczów, prowadzenie dzienniczka treningowego

Po przegranej i po wygranej bardzo ważne aby wyciągać wnioski, analizować i zapisywać informacje w dzienniczku treningowym. Uczymy się tego. Staramy się to usystematyzować. 

Ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne

To praktyczna część treningu gdzie pracujemy nad tym aby zawodnik potrafił prawidłowo oddychać! Tak, dokładnie. A także, żeby oddech był sprzymierzeńcem, albo uspokajał albo pobudzał. Treningi relaksacyjne, który ma pomóc identyfikować napięcia w mięśniach i rozluźniać je. Zwykle słuchamy wtedy instrukcji z nagrania (trening relaksacji progresywnej Jacobsona). 

Fragmenty filmów, cytaty, karty, gry

Czyli metody, które bardzo fajnie uzupełniają zajęcia. I wiem, że zawodnicy bardzo lubią, kiedy przygotowuje jakiś fragment książki czy filmu i omawiamy to w danym kontekście. 

Praca domowa

Możesz spodziewać się mini zadań ode mnie z zajęć na zajęcia. Coś napisać sprawdzić. Są to krótkie zadania. Zawsze podstawową pracą domową jest … przetestuj na meczu / treningu to co omówiliśmy. 

cennik

 

Wybierz pakiet dla siebie

Share This