O mnie 

Psychologia, tenis, fotografia, Włochy i podróże. 

Mgr psychologii sportu, Sandra Kalinowska

 

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie z psychologii (Uniwersytet SWPS Warszawa) ze specjalizacją psychologia sportu. 

 

Ukończyłam 2 letnie studia podyplomowe na kierunku Psychologia sportu Pozytywnego (Uniwersytet SWPS Sopot). 

 

Od ponad 8 lat pracuję z zawodnikami dyscyplin indywidualnych i zespołowych, na różnym poziomie, łącznie z kadrą narodową. 

 

Od 4 roku życia grałam w tenisa. Rywalizowałam w amatorskiej lidze tenisa.

„Moją pasją jest tenis, fotografia i praca z drugim człowiekiem. Ważne jest dla mnie aby dbać zarówno o ciało jak i psychikę. Jestem mamą. Uwielbiam podróże, włoską kuchnie i jeździć na rolkach.

Sandra Kalinowska

Referencje od zawodników, trenerów i rodziców

Dziękuje za wszystkie miłe słowa jakie od Was dostałam i pamiętajcie to głównie sobie zawdzięczacie wszelkie pozytywne zmiany, które obserwujecie po treningu ze mną.

To przede wszystkim Wasza praca, zaangażowanie i to, że podjęliście pracę z psychologiem sportu w momencie kiedy chcieliście zmian i byliście nastawieni na naukę  i pracę! 

Zawodniczka kadry judo

” Współpracę z Sandrą Kalinowską podjęłam jedenaście miesięcy temu. Dzieli nas odległość, w związku z czym, nasze spotkania rzadko odbywają się, standardowo, w gabinecie. Większość z nich prowadzimy za pomocą Skype’ a. Jednak to zupełnie nie przeszkadza, aby nasza wspólna praca była owocna! Sandra jest bardzo sumienna w swojej pracy. Z uwagą słucha. Jest dobrym „analitykiem moich słów”, skupia się na detalach, a w konsekwencji tych cech daje trafne uwagi.  Największą cechą, którą cenie w naszych „wirtualnych spotkaniach”, jest swoboda w ich przebiegu. Oczywiście, jest ustalony zarys naszej pracy, ale szczegółowy jej przebieg, tworzymy wspólnie podczas rozmowy.

Jakub Bobiński, tenisista

Spotkania z psychologiem sportu panią Sandrą Kalinowską bardzo mi pomogły. Po zajęciach czuje się dużo pewniej oraz swobodniej na korcie. Wiem jak radzić sobie w trudnych sytuacjach meczowych i potrafię lepiej przezwyciężać stres oraz presje. Poznałem swoje mocne strony i wiem nad czym muszę jeszcze popracować. Fragmenty książek oraz cytaty poznane na zajęciach pozwoliły mi jeszcze lepiej przygotować się meczu. W trakcie spotkań nauczyłem się kontrolować oraz czuć swoje ciało i wiem na co  mnie stać.

Zajęcia z panią Sandrą przebiegały bardzo przyjemnie w luźnej atmosferze. Forma oraz elastyczne terminy spotkań bardzo mi odpowiadały.

Uważam, że dużo wyniosłem z tych zajęć i zamierzam kontynuować współprace z panią psycholog Sandrą.

Mama zawodnika

„Pani Sandra Kalinowska jest psychologiem
sportowym, którego polecam ze względu za
zaangażowanie i profesjonalizm. Mój syn trenuje
piłkę nożną i spotykał się z Panią Sandrą by
pracować w tym zakresie. Pani Sandra prowadzi
zajęcia w sposób wielowymiarowy i interesujący
Z uważnością na indywidualne potrzeby
zawodnika. Praca obejmowała szeroko
zagadnienia związane z mentalnym
przygotowaniem do meczu, radzeniem sobie z
trudnymi sytuacjami na boisku oraz
budowaniem wiary we własne kompetencje.
Praca indywidualna w tym zakresie wnosiła
korzystne zmiany w zachowaniu i podejściu
zawodnika do wyzwań drużynowych.
Z obserwacji wiem, że ważne aby spotkania były
systematyczne. Ideałem byłoby aby wszyscy
zawodnicy z ramach określonej drużyny mogli
korzystać z takiego wsparcia. Zachęcałabym nie
tylko do indywidualnych zajęć zawodników z
psychologiem sportowym, ale też drużynowych
w ramach klubów. „

Szkoła Tenisa Tie Break

„W sezonie 2015/2016 Pani Sandra Kalinowska, realizowała cykl zajęć z zakresu psychologii sportu w grupach sportowych trenujących tenis w Szkole Tenisa Tie Break. 

Tematyka zajęć dotyczyła koncentracji, radzenia sobie ze stresem, budowania adekwatnej pewności siebie. 

Polecamy Panią Sandrę jako psychologa sportu, osobę sumienną, kompetentną w swojej dziedzinie, mającą dobry kontakt z młodymi zawodnikami. „

Krzysztof Adrjanowski, zawodnik MTB

” W okresie kwiecień-maj 2014 pracowałem z psychologiem sportu Panią Sandrą Kalinowską. Spotkania dotyczyły: budowania adekwatnej pewności siebie, radzenia sobie ze stresem, kształtowania koncentracji. 

Zajęcia te były pomocne w mojej opinii. Przychodziłem na zajęcia z nastawieniem zrealizowania określonego celu, który na pierwszych zajęciach wyznaczyłem z Panią Sandrą. Nie bez powodu poruszyłem kwestie CELU a mianowicie priorytetem 

każdych zajęć było pokonywanie swoich słabszych stron w drodze właśnie do danego celu. Możliwość wykorzystania wszelkiego rodzaju ćwiczeń pozwalała mi z wyścigu na wyścig podchodzić do niego z coraz większym spokojem i opanowaniem co przełożyło się na wyniki w wyścigach. Wygrywanie to nie tylko przygotowanie fizyczne liczy się również psychika to jest droga do sukcesu! Stres nie musi koniecznie być wrogiem trzeba się z nim zaprzyjaźnić. W pewnym sensie może on przyczynić się do większej mobilizacji. Tak wiec wszelkiego rodzaju ćwiczenia, sposoby, maja być nam pomocne do zwalczania złych nawyków. A może twoje przyzwyczajenia nie przynoszą ci progresu ? Dlaczego zmiana jest zła ? Wręcz  odwrotnie ! Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ? Nie warto stać w miejscu.
Dlatego miałem przyjemność pracować z panią Sandra, która mając odpowiednia wiedzę z psychologii sportu pozwoliła mi znaleźć moje błędy i zrealizować wyznaczony Cel 

Serdecznie polecam .”

Team zawodniczki - tenis

 

Z Panią Sandrą współpracujemy od roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Od razu uzgodniliśmy, że nasza współpracy będzie się opierać na pracy zespołowej. Pani Sandra jest częścią Teamu, który wspólnie z rodzicami i trenerem pracuje nad wsparciem młodej tenisistki.

Pani Sandra służy zawsze cenną radą i pomaga nam podejmować kluczowe decyzje w zespole. Zaangażowanie i poświęcenie, jak i ogromna wiedza Pani Sandry pomaga nie tylko nam rodzicom, ale przede wszystkim młodemu tenisiście w radzeniu sobie na korcie, ale także i poza nim.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu online ze świetnie zbudowaną relacją między Psychologiem sportowym a zawodnikiem. Różnorodne tematy i bardzo przydatne informacje, praca głównie na prezentacjach i analizach pomeczowych w języku polskim, jak i angielskim.

Jeśli szukają Państwo Psychologa sportowego dla swojego dziecka, to jak najbardziej polecamy Panią Sandrę. Pani Sandra ma bardzo pozytywne podejście do pracy oraz darzy ogromnym zaufaniem i wiarą w sukces każdego młodego zawodnika. 

Naszym celem jest wygranie Wimbledonu i taki cel stawiamy sobie właśnie jako Zespół!

 

Team Tenisistki

Zaufali mi

Działamy razem ! Tworzymy konferencje, piszemy artykuły 

Moja misja & doświadczenie 

W ciągu ośmiu lat mojej pracy w sporcie, zdobywałam doświadczenie w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka, tenis, łyżwiarstwo, lekkoatletyka, pływanie, windsurfing, judo. Z zawodnikami w wieku 8-30 lat. Pracowałam z klubami jak i osobami indywidualnie. 

Kluczem dla mnie jest zbudowanie relacji z zawodnikiem i pokazanie mu, że sam, ucząc się pewnego sposobu myślenia, budowania nawyków, może być swoich sportowym coachem. 

Uważam też, że trening z psychologiem sportu, nie jest koniecznym elementem sukcesu i nie jest dla każdego. Bo wiele osób nie czuje takiej potrzeby i gotowości. A najlepsze efekty możemy osiągnąć wtedy, kiedy przyjdziesz do mnie w momencie kiedy chcesz się zaangażować w pracę nad swoim przygotowaniem mentalnym. 

Moją misją jest aby trening mentalny był traktowany podobnie jak dieta, regeneracja, masaż – nieodłączne elementy dobrego przygotowania sportowego. 

Marzę o tym, że kiedyś znajdę się na największych kortach świata jako wsparcie dla zawodnika/ zawodniczki. Byłam już jako fotograf … więc czas na spełnienie następnego marzenia. 

 

 

 

Kontakt

Telefon

506-000-377

Email

s.kalinowska@topwyszkoleni.pl

Addres

Warszawa. Gabinet na Bemowie. Inne miasta po ustaleniu również.

Społecznościowe

 

Share This