KIM JESTEM, POZNAJMY SIĘ

Psycholog sportowy

Pasjonatka tenisa (gram w lidze TSL)

Fanka rolek i salsy klasycznej

Maniak Włoskiej kuchni i kultury

Wielbicielka książek Hanny Cyglar i Olgi Gargaś

Pomagam przełożyć trening na zawody, tak aby sportowiec mógł w pełni wykorzystać swój potencjał w sytuacji presji meczowej

WYKSZTAŁCENIE

  • Uniwersytet SWPS Warszawa (2010), Psychologia Społeczna, studia magisterskie 5 letnie
  • Uniwersytet SWPS Sopot (2012), Psychologia Sportu Pozytywnego, studia podyplomowe 2 letnie
  • Regularnie biorę udział w konferencjach i sympozjach naukowych, czytam literaturę. Poddaje swoją pracę także superwizji koleżeńskiej.

PONAD 5 LAT DOŚWIADCZENIA W RÓŻNYCH DYSCYPLINACH SPORTU

 

Mam ponad 5 letnie doświadczenie w pracy ze sportowcami, trenerami i rodzicami, w różnych dyscyplinach. Wiele dały mi także własne doświadczenia z meczy tenisowych jakie rozegrałam  w lidze TSL w ostatnim sezonie.

Indywidualna praca z zawodnikami

 

Współpracowałam z 10 różnymi dyscyplinami sportu (tenis, piłka nożna, kolarstwo, bieganie, siatkówka, judo, łyżwiarstwo figurowe, pływanie, szachy). W cyklu przynajmniej jednego seoznu. Byli to zawodnicy w wieku 12 – 27 lat. 

Szkoły sportowe i drużyny

Praca z drużyną siatkarek SMS Warszawa (Zespół Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego). Liceum Ogólnokształcące nr LXXV im. Jana III Sobieskiego,  praca z tenisistami

Z

Praca z klubami sportowymi

Warsztaty dla młodych zawodników nastawione na psychoedukację, zabawę. Odbywające się systematycznie przez sezon lub jednorazowo na przykład podczas zimowych czy letnich półkolonii, obozów sportowych.

Prelekcje i warsztaty

 

Organziuję otwarte, warsztaty dla rodziców i trenerów. Biorę udział  w prelekcjach np. podczas targów Świat Piłki PGE Narodowy. Przygotowuję zajęcia  na zaproszenie klubów i stowarzyszeń, kół studenckich. Odbyły się zajęcia na AWF, SGH i UW. 

Coroczne konferencje TopWyszkoleni

 

Jestem dumna z tego projektu. Odbyły się już  III edycje konferencji. W których wzięło udział ponad 200 uczestników i wielu zaprosoznych gości. (psychologów, sportowców i ludzi związanych ze sportem) m in. Remigiusz Siudziński, Joanna Sakowicz Kostecka.

Fundacje i organizacje

 

Jestem otwarta na współpracę z organizacjami i fundacjami działającymi na rzecz sportu. Prowadziłam w ramach takich działań cykl blogowy “Kawa z psychologiem sportu” i warsztaty dla rodziców z Fundacji na rzecz rozwoju polskiej piłki nożnej. 

Portale internetowe i artykuły

 

Jestem ekspertem, autorem publikacji dla takich portali i magazywnów jak:

Asystent Trenera, Trening Biegacza, Juniorsport.pl, Sportowa Rodzina

5 lat w sporcie

ponad 540 uczestników zajęć, szkoleń i konferencji

ZAUFALI MI

R

Projekty w jakich brałam udział:

Dni Coachingu, Dni Sportu SGH, Olimpiada Sportowa Choszczówka, Miesiąc rozwoju na warszawskich uczelniach, Rodzic najlepszym kibicem (Polskie Stowarzyszenie Trenerów Tenisa), Piątek z psychologiem sportu (Fundacja Na Rzecz Rozwoju Piłki Nożnej, Targi Świat Piłki PGE Narodowy (4 warsztaty).

DYSCYPLINY Z KTÓRYMI PRACOWAŁAM

tenis

lekkoatletyka

piłka nożna

kolarstwo

siatkówka

pływanie

sporty walki

łyżwiarstwo

PRYWATNIE I SPORTOWO

Moją pasją od około 9 roku życia jest tenis. Sport zawsze był obecny w moim życiu (tenis, rower, łyżwy, narty rolki).

Gram w Tennis Stars Ligue, gdzie zdobywam doświadczenie meczowe, co pozwała lepiej mi rozumieć zawdników i ich sytuacje podczas rywalizacji. Zdobyłam wyróżnienie w rozgrywkach Masters za najdłuższy 3,5 godzinny mecz 🙂  Choć obecnie z powodu kontuzji kolan, częściej spotkacie mnie przy PGE Narodowy na rolkach, lub gdzieś w plenerze na rowerze. 

Prywatnie uwielbiam Włochy i chętnie zwiedzam kiedy tylko mogę. Próbuję potraw, poznaję kulturę i zwyczjane codzienne życie w bella Italia.  

FILOZOFIA PRACY, CZYM SIĘ KIERUJĘ

Trenujemy człowieka nie organizm 

Sport pozytywny

 

Jest mi bliska idea sportu pozytywnego. Uważam, że trenujemy człowieka nie organizm. (Jak powiedział kiedyś Robert Korzeniowski). Warto pamiętać, że zawodnik jest nie tylko sportowcem ale pełni też inne role (np. kolega, syn, student). Dlatego warto dbać o tę równowagę różnych aktywności życiowych i pamiętać: sama głowa ani same mięśnie nie pobiegną. Wspieram też zawodników w tym, żeby dbali o swoje pasje poza sportowe, bo to daje im także energię do trenowania.

Etyka

 

Stale rozwijam się czytając książki, uczestnicząc w licznych sympozjach i szkoleniach. Kiedy podejmuję pracę ze sportowcami z nowych dla mnie dyscyplin, przygotowanie jest dla mnie kluczowe. Staram się dlatego dowiedzieć o tym sporcie jak najwięcej. Jakie obowiązują zasady, jakie jest specyficzne słownictwo, jak wygląda trening. To pozwala zbudować lepsze porozumienie i zaufanie między zawodnikiem a mną.

Poufność

 

Jako psychologa obowiązuje mnie kodeks etyki zawodowej PTP (Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Dlatego to co powie zawodnik podczas spotkań pozostaje między nami. Nawet w przypadku osób niepełnoletnich. Chyba, że istnieje zagrożenie zdrowia czy życia, wtedy jestem zwolniona z dochowania tajemnicy. Rodzice i trenerzy mają natomiast prawo do inforamcji o kierunku przebiegu sesji, tematach, ale nie dokłądnych treściach jakie powiedział zawodnik.

 

 

Samodzielność zawodnika

Wychodzę z założenia, że wspólnym celem jest samodzielność zawodnika. Rozumiem przez to, że po ustalonym czasie, zawodnik nabędzie umiejętności i wypracuje swój styl rozwoju . Wtedy będzie dalej wiedział jak sam może pracować nad tym, aby stwarzać sobie optymalne warunki rozwoju kariery sportowej. Potem zdarza się, że pozostajemy w kontakcie od czasu do czasu coś konsultując na spotkaniu czy telefonicznie.

Systematyczność, zaangażowanie i gotowość

 

Staram się pokazywać zawodnikowi, że to on sam odpowiada za cały proces treningowy. Jeśli będzie gotowy na wysiłek włożony w pracę nad sobą i zaangażuje się, może osiągnąć dobre rezultaty. Nic nie dzieje się od razu ale to co możemy kontrolować warto dopracować jak najlepiej. 

Największą satysfakcją  w pracy dla mnie jest „błysk w oku” zawodnika, który właśnie odkrył coś dla siebie, nauczył się nowej umiejętności i szuka dalszego rozwoju. Myślę, że każdy ma taki etap w karierze gdzie trening mentalny może popchnąć do przodu.

Jeśli chcesz spotkać się na pierwszej konsultacji i sprawdzić czy trening mentalny jest dla Ciebie