Trening przedmeczowy Marii Szarapowej

Jak wyglądały treningi Marii Sharapovej przed turniejem? To właśnie takich rzeczy szukam w książkach o sportowcach ich ciekawych doświadczeń, konkretnych wskazówek i podzielnie się – jak to zrobili !  oczywiście nie ma jednego przepisu na mistrza ale zawsze czymś można się zainspirować.

“Porozciągałam się na kortach. Przebiegłam kilka okrążeń nim zaczęłam odbijać. Pracowałam na treningach nad każdą fazą gry z osobna. Forhend, bekhend, pierwszy serwis, drugi serwis, dodatkowy czas spędzony na elemencie, który mógł wymagać specjalnej uwagi. Przypomina to budowanie zamku z piasku. Kiedy jedna część wydaje się solidna, druga zaczyna się chwiać. Kończyliśmy zazwyczaj symulacją pewnych scenariuszy- strata przełamania, drugi set, drugi serwis, równowaga, należy przełamać serwis itp. Kończyłam ćwiczeniem z piłkami z kosza. Trener wyrzucał je jednak za drugą, 10 min uderzania, uderzania. Do dziś tak robię.

Polecam lekturę całej książki bo uważam, że z biografii tenisowych jest i ciekawa i inspirująca i sporo można wyciągnąć dla siebie, podejrzeć kształtowanie się przyszłej mistrzyni. Maria Szarapowa biografia

foto: Sandra Kalinowska

 

Podziel się artykułem