[RECENZJA] co warto przeczytać z psychologii sportu.
Mentalny kop – potęga motywacji (II część)

Z ogromną przyjemnością wzięłam do ręki drugą już część „Mentalnego Kopa”. Powodów było kilka. Po pierwsze cieszę się, że wychodzi wreszcie coś po polsku i to coś bardzo dobrego! Psychologia sportu była i jest nadal traktowana przez wydawnictwa po macoszemu, a tu proszę, nie dość, że ukazała się merytoryczna książka to jeszcze cała seria w planie.
Przemyślenia po lekturze. Przejrzysta, łatwo się czyta, inspirująca i merytoryczna książka. Przede wszystkim jest to dobra lektura i dla młodszych i starszych. Historia oparta o spotkanie młodego piłkarza z jego autorytetem – gdzie ten bardziej doświadczony i utytułowany piłkarz chce pokazać drogę wschodzącej gwieździe boisk. Wszystko podzielone jest na rozdziały „w sam raz” na jeden raz, żeby usiąść po kolacji czy obiedzie. Bardzo pomocne są podsumowania rozdziałów, ramki, w których zebrano najważniejsze rzeczy. A także to co lubimy najbardziej – cytaty sportowe, skarbnica inspiracji na każdą okazję.
Dużą wartością tej książki są różnego typu ćwiczenia i zadania, które można wykonać na bieżąco. I zacząć swój własny trening mentalny.
Ta II część książki dotyczyła motywacji i świetnie przechodzi od tego czym jest a czym nie jest motywacja, jak wiele rzeczy tak naprawdę na nią wpływa i 
jak ją kształtować. 

Jako psycholog sportu, często sięgam po książkę „Mentalny kop” podczas treningu mentalnego.
• Czytamy z zawodnikami fragmenty
• Zainspirowałam się do stworzenia nowych ćwiczeń na podstawie tych podanych w książce
• Uwielbiam korzystać z cytatów podanych na początku każdego rozdziału

Komu polecam książkę? 

Przede wszystkim zawodnikom. W różnym wieku. Dzięki tej książce można zacząć swój własny trening mentalny, nie wydając dużo pieniędzy a możesz sprawdzić czy to jest dla Ciebie i przekonać się jakie daje korzyści.
#mentalnykop @edusportpolska #psychologiasportu #psychologsportu#psychologsportowy #treningmentalny #zawodnik #pilkarze #mistrz#coczytac #czytambolubie #wartoprzeczytać


Zajrzyjcie do Edu sport jeśli zainteresowała Was ta książka.

https://www.facebook.com/EduSportPolska/

https://www.facebook.com/MentalnyKop/

Ze sportowym pozdrowieniem

Sandra Kalinowska, psycholog sportu (Warszawa) 

psycholog sportu warszawa Zajrzyjcie też na facebook
strona oraz grupa 
https://www.facebook.com/Topwyszkoleni/
https://www.facebook.com/groups/psychologiasportu/
Podziel się artykułem