Nie będziesz ciągle zmotywowany, dlatego musisz nauczyć się być zdyscyplinowany

Ostatnio bardzo ważne dla mnie hasło. Mówiące, że nie da się być zawsze w 100% formie, i nie warto polegać na samej motywacji, czasem musisz “just do it” bez namysłu, dyscyplina i nawyki.
A jak to u mnie w realu … Wymagam od siebie bycia ciągle zmotywowaną a tak się nie da! Czasem jest tak, że brak Ci chęci na trening na to żeby wstać po całym męczącym dniu i zrobić zwyczajnie pranie poczytać książkę czy ugotować coś zdrowego na jutro. Ale sedno w tym żeby za wiele wtedy nie myśleć nie wchodzić w polemikę ze sobą nie polegać na motywacji a właśnie dyscyplinie. Wstań i zrób bez zbędnego namyślania. Zaczynam akceptować że nie zawsze mi się musi chcieć ale w 90% decyduje to zrobić i tyle. Jakby mistrzowie trenowali tylko wtedy gdy czują się świetnie i mają fun to do niczego by nie doszli. Jeśli to nie Twój dzień dzisiaj to i tak działaj, tylko że tyle na ile możesz ale nie odpuszczaj swoich celów i marzeń.
jest też tak, co udowodnili naukowcy, że kiedy się nie wyśpimy spada nasza silna wola, odporność na pokusy a bierze górę lenistwo i zapotrzebowanie na więcej glukozy. (stąd zmęczeni niewyspani częściej sięgamy po słodycze i gorzej realizujemy nasze cele)

jeśli doczytałeś do końca podziel się swoim sposobem? Włączasz autopilota i dyscyplinę jak masz spadek motywacji czy odpuszczasz ?


Ze sportowym pozdrowieniem

Sandra Kalinowska, psycholog sportu (Warszawa) 

psycholog sportu warszawa Zajrzyjcie też na facebook
strona oraz grupa 
https://www.facebook.com/Topwyszkoleni/
https://www.facebook.com/groups/psychologiasportu/
Podziel się artykułem